به مشاوره نیاز دارید؟

۰۲۱۹۱۶۹۰۵۹۸

اسکات هالتر

اسکات هالتر

آنچه در این مطلب خواهید خواند

4/5 - (2 امتیاز)

نحوه انجام حرکت اسکات هالتر

  1. میله هالتر را به روی شانه خود بگذارید و پاهای خود را به عرض شانه باز کنید. میله را طوری در دست بگیرید که کف دستان رو به جلو باشد.
  2. به آرامی زانو های خود را خم کنید تا جایی که ران های شما موازی با سطح زمین شود.
  3. ران های خود را صاف کنید و به وضعیت شروع بازگردید.

نکته: حرکت اسکات یک تمرین قدرتی می باشد که تقریباً اکثر عضلات بدن را به کار می گیرد، اما به منظور بدنسازی هدف اصلی عضلات ران می باشد.

عضلات درگیر در انجام حرکت اسکوات هالتر

عضلات اصلی: عضله چهار سر ران (عضله راست رانی٬ عضله پهن بیرونی٬ عضله پهن درونی٬ عضله پهن میانی)

دیگر عضلات: عضله همسترینگ (عضله نیم وتری، عضله نیم غشایی، عضله دوسر رانی)، عضلات نزدیک کننده (عضله نزدیک کننده دراز، عضله نزدیک کننده بزرگ)٬ عضله نواری، عضله کشنده نیام پهن، عضله راست کننده ستون فقرات (عضله راست کننده ستون مهره ها)، عضلات شکمی (عضله راست شکم، عضله مایل بیرونی شکم، عضله مایل درونی شکم)

اسکات با هالتر

نکات آناتومیکی در انجام حرکت اسکات هالتر

فاصله پاها: فاصله کم میان پاها باعث تمرکز بر روی بخش خارجی عضله چهار سر ران (عضله پهن خارجی و عضله عضله کشنده نیام پهن) می شود. اگر پاها و عرض شانه باز شود تمام ران تحت تاثیر قرار می گیرند.اگر فاصله پاها بیشتر از عرض شانه باشد تاکید بر بخش داخلی عضله چهار سر ران (عضلات نزدیک کننده و عضله خیاطه) می شود.

نحوه قرار گرفتن پاها: نوک پنجه های پا باید در راستای ران و زانو باشد یعنی رو به جلو یا کمی متمایل به سمت خارج بدن.

وضعیت قرار گرفتن بدن: اگر یک تخته دو و نیم سانتی زیر پاشنه های پای تان قرار دهید باعث می شود که وزنه مقداری رو به جلو متمایل شود و فشار بیشتری بر عضله چهار سر ران و کاهش فشار بر روی عضله سرینی می شود.همچنین انجام این کار برای کسانی که مفاصل ران و مچ منعطفی ندارند مفید است. با قرار گرفتن میله هالتر پایین تر از عضلات زانو و شانه باعث بهتر شدن تعادل می‌ شود و همچنین فشار بر روی عضلات سرینی هم بیشتر می ‌شود.افرادی که پاورلیفتینگ کار می‌ کنند از این تکنیک برای بلند کردن وزنه های سنگین تر استفاده می کنند.

دامنه حرکتی: همانطور که وزنه را پایین می آورید جایی که زانوهای شما ۹۰ درجه خم شد و ران ها موازی با سطح زمین بود حرکت را متوقف کنید.اگر از این حد پایین تر بروید احتمال مصدومیت زانو ها و ستون فقرات افزایش پیدا می کند.

شکل دیگر انجام حرکت اسکوات با هالتر

اسکات با هالتر از جلو

برای انجام این حرکت باید میله هالتر را جلوی شانه نگه دارید. این کار باعث افزایش فشار تمرینی بر روی عضله چهار سر ران و کاهش درگیری عضله سرینی می شود.اینکه وزنه در جلوی شانه نگه داشته می ‌شود وحرکت سخت تری می باشد از وزنه های سبک تری استفاده کنید.

آیا می خواهید نفر بعدی باشید؟

افراد بسیار زیادی با خواندن کتاب های ما توانسته اند بهترین و دلخواه ترین بدن خود را بسازند. آیا آماده هستید که شروع کنید و بدنی ایده آل داشته باشید؟

اگر می خواهید که قدم به قدم بدانید چگونه سریع تر از چیزی که فکر می کنید بدنی قوی، بدون چربی و عضلانی داشته باشید پس شاید بخواهید که نگاهی به پرفروش‌ ترین کتاب‌ های ما بیندازید.

در اینجا مقدار کمی از کتاب را برای شما افشا می‌ کنیم تا بدانید چه چیزی یاد می گیرید:

۷ تا از بزرگ ترین شایعه های عضله سازی و اشتباه که باعث می شود شما عضلات کوچک و ضعیف باقی بمانند و احساس ناامیدی داشته باشید.
تهیه کردن برنامه غذایی که به شما امکان می‌ دهد تا به آسانی عضله سازی، چربی سوزی و سلامتی را با خوردن غذاهایی که دوست دارید تجربه کنید.
۵ تا از بزرگ ترین افسانه های چربی سوزی و اشتباه که باعث می شود خانم ها اضافه وزن خود را حفظ کنند و دچار ناامیدی و سردرگمی شوند.
سیستم تمرینی که باعث می شود حداکثر نتایج را با تلاش خود به دست آورید و نیازی نیست که بیشتر از ۳ تا ۶ ساعت در هفته وقت خود را در باشگاه بگذرانید و همچنین انرژی بالاتری داشته باشید.
در پایان می توان گفت که شما قادر خواهید بود که به یک بدن هالیوودی دست پیدا کنید. در این مسیر نیازی نیست تا ساعت های زیادی در باشگاه باشید، گرسنگی بکشید و تمرینات طاقت فرسای هوازی انجام دهید.

کتاب های ما راه درست را به شما نشان می دهند تا بتوانید بدن خود را بسازید و به آن افتخار کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم