به مشاوره نیاز دارید؟

۰۲۱۹۱۶۹۰۵۹۸

ددلیفت با دستگاه اسمیت

ددلیفت با دستگاه اسمیت

آنچه در این مطلب خواهید خواند

5/5 - (2 امتیاز)

نحوه انجام حرکت ددلیفت با  اسمیت

  1. صاف بایستید و میله ی دستگاه اسمیت را در دست بگیرید. دست ها را به عرض شانه باز کنید.
  2. از کمر به جلو خم شوید در حالی که کمر و آرنج ها صاف هستند میله را به پایین ببرید.
  3. میله را به بالا بکشید و به نقطه شروع بازگردید.

عضلات درگیر در انجام حرکت ددلیفت با دستگاه

عضلات اصلی: عضله راست کننده ستون مهره ها (عضله تهی گاهی دنده ای٬ عضله درازتر٬ عضلات اسپاینالیس)، عضله سرینی بزرگ، عضله همسترینگ (عضله نیم وتری، عضله نیم غشایی، عضله دوسر رانی)

دیگر عضلات: عضله ذوزنقه ای، عضله پشتی بزرگ، عضله چهار سر ران (عضله راست رانی٬ عضله پهن درونی٬ عضله پهن بیرونی)

ددلیفت با دستگاه اسمیت

نکات آناتومیکی در انجام حرکت ددلیفت اسمیت

مقاومت: به این خاطر که دستگاه اسمیت باعث می شود تا شما به صورت عمودی میله را بالا و پایین ببرید به شما کمک می کند که بهتر بر روی انجام حرکت تمرکز کنید.

فاصله دست ها: دست ها باید هم عرض شانه باز شود و به صورت عمودی آویزان باشد و از کنار ران ها عبور کند.

طرز ایستادن: وضعیت قرار گرفتن شما به صورتی است که پاهای شما مستقیماً در راستای ران ها قرار دارند و اینکه انگشتان پا رو به جلو است.

مسیر حرکتی: به خاطر باید از نزدیک بدن شما بالا و پایین برده شود.

وضعیت قرار گرفتن بدن: کمی خم کردن زانوها باعث می‌ شود بتوانید این حرکت را بهتر انجام دهید. در سرتاسر انجام حرکت کمر خود را صاف نگه دارید. اجازه ندهید کمر شما قوس بر دارد یا بالا تنه زیاد به سمت عقب حرکت کند.

دامنه حرکتی: میله را از جلوی ران تا زیر زانو پایین ببرید و در همان مسیر میله را به بالا برگردانید در طول انجام حرکت باید آرنج های شما صاف و محکم نگه داشته شود.در حین انجام حرکت عضلات راست کننده ستون فقرات برای ثابت و ساختگی داشتن ستون فقرات همکاری می کنند، در حالی که عضلات سرینی بزرگ و پشت ران باعث باز شدن مفصل لگن می شود.

شکل دیگر انجام حرکت ددلیفت

نحوه انجام حرکت ددلیفت با سیم کش

میله کوتاه را دستگاه سیم کش وصل کنید. قرقره باید در پایین دستگاه سیم کش متصل شده باشد. از دستگاه سیم کش فاصله بگیرید و میله را از میان پاهای خود رد کنید و حرکت را انجام دهید.

آیا می خواهید نفر بعدی باشید؟

افراد بسیار زیادی با خواندن کتاب های ما توانسته اند بهترین و دلخواه ترین بدن خود را بسازند. آیا آماده هستید که شروع کنید و بدنی ایده آل داشته باشید؟

اگر می خواهید که قدم به قدم بدانید چگونه سریع تر از چیزی که فکر می کنید بدنی قوی، بدون چربی و عضلانی داشته باشید پس شاید بخواهید که نگاهی به پرفروش‌ ترین کتاب‌ های ما بیندازید.

در اینجا مقدار کمی از کتاب را برای شما افشا می‌ کنیم تا بدانید چه چیزی یاد می گیرید:

  • ۷ تا از بزرگ ترین شایعه های عضله سازی و اشتباه که باعث می شود شما عضلات کوچک و ضعیف باقی بمانند و احساس ناامیدی داشته باشید.
  • تهیه کردن برنامه غذایی که به شما امکان می‌ دهد تا به آسانی عضله سازی، چربی سوزی و سلامتی را با خوردن غذاهایی که دوست دارید تجربه کنید.
  • ۵ تا از بزرگ ترین افسانه های چربی سوزی و اشتباه که باعث می شود خانم ها اضافه وزن خود را حفظ کنند و دچار ناامیدی و سردرگمی شوند.
  • سیستم تمرینی که باعث می شود حداکثر نتایج را با تلاش خود به دست آورید و نیازی نیست که بیشتر از ۳ تا ۶ ساعت در هفته وقت خود را در باشگاه بگذرانید و همچنین انرژی بالاتری داشته باشید.

در پایان می توان گفت که شما قادر خواهید بود که به یک بدن هالیوودی دست پیدا کنید. در این مسیر نیازی نیست تا ساعت های زیادی در باشگاه باشید، گرسنگی بکشید و تمرینات طاقت فرسای هوازی انجام دهید.

کتاب های ما راه درست را به شما نشان می دهند تا بتوانید بدن خود را بسازید و به آن افتخار کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم