سرشانه سیم کش

نحوه انجام حرکت چرخش داخلی عضلات سرشانه

  1. به پهلو در کنار دستگاه سیم کش بایستید و قرقره را تا کمر خود تنظیم کنید.دستگیره را با دست داخلی به صورتی بگیرید که انگشت شست شما رو به بالا باشد.
  2. آرنج را محکم و ثابت مقابل کمر خود نگه دارید٬دستگیره را به طرف داخل بدن بکشید طوری که این از جلوی بدن شما عبور کند٬ توجه داشته باشید که ساعد شما باید موازی با سطح زمین باشد.
  3. به آرامی دستگیره را به نقطه شروع برگردانید.

عضلات درگیر در انجام حرکت چرخش داخلی عضلات سرشانه

عضلات اصلی: عضله زیر کتفی

عضلات دیگر: سینه ایی بزرگ

سرشانه سیم کش

نکات آناتومیکی در انجام حرکت چرخش داخلی عضلات سرشانه

مسیر حرکتی: در طول انجام حرکت در نتیجه چرخش داخلی عضله مفصل شانه عضله زیر کتفی فعال می شود.دست شما به صورت افقی جلوی تنه حرکت می‌کند و ساعد موازی با سطح زمین باقی می ماند. همچنین آرنج و بالای بازو محکم و ثابت در کنار پهلو قرار می گیرند.

دامنه حرکتی: دست شما با زاویه حدود ۹۰ درجه و همانند ساعت ۱۰ تا ۲ حرکت می کند.

مقاومت: شما نمی توانید این حرکت را با دمبل در حالی که ایستاده اید انجام دهید زیرا که نیروی جاذبه نمی تواند مقاومت مورد نیاز برای تقویت عضلات چرخنده شانه را به وجود آورد. به منظور استفاده از دمبل شما باید به صورت تخت یا شیب دار دراز بکشید تا نیروی جاذبه اثرگذار باشد.

شکل دیگر انجام حرکت چرخش داخلی عضلات شانه

چرخش داخلی عضلات شانه تک دمبل روی عرضه نیمکت دراز بکشید به صورتی که بالای پشت شما روی نیمکت بوده و آرنج شما در تماس با نیمکت باشد. دمبل را با یک دست بگیرید ساعد را بیرون بدن خود حرکت دهید تا موازی با سطح زمین باشد.سپس دمبل را به طرف جلو و بالا حرکت دهید تا  ساعد شما در حالت عمودی قرار گیرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید