جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۱۶ راه موثر برای اینکه جلوی پرخوری را بگیرید

۱۶ راه موثر برای اینکه جلوی پرخوری را بگیرید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

5/5 - (4 امتیاز)

به خصوص زمانی که صحبت از غذا می‌ شود کنترل خوب برای بسیاری از افراد کار سختی است. خوردن مقدار بسیار زیاد به یک باره یا دریافت کالری بالا در طول روز از عادت های رایج می باشند که به سختی می‌ توان آنها را ترک کرد. غذا خوردن به مقدار بسیار زیاد در طول زمان شما را در خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت قرار می دهد.

علاوه بر این پرخوری باعث می شود که شما از رسیدن به اهداف سلامتی و تندرستی خود دور باقی بمانید و اثرات منفی بر روی احساسات شما می گذارد. اگرچه شکستن این چرخه کاری چالش برانگیز است اما راه هایی وجود دارد که برای همیشه این عادات بد را کنار بگذارید.

در ادامه روش های موثر برای کنار گذاشتن این عادت های بد را آورده ایم.

۱. حواس پرتی ها را کنار بگذارید

چه به هنگام ناهار در زمان کار رو به روی کامپیوتر باشید یا در حال خوردن چیپس به هنگام تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان ، غذا خوردن در حضور عوامل در حواس پرتی یکی از اتفاقات برای اکثر افراد می باشد. در حالی که شاید این عادت بی ضرر به نظر برسد اما موجب پرخوری می‌ شود.

بررسی انجام شده برای ۲۴ مطالعه نشان می‌دهد که پرت شدن حواس در زمان وعده غذایی منجر می‌ شود که افراد کالری بیشتری در آن وعده میل کنند. همچنین باعث شده که این افراد در ادامه روز هم غذای بیشتری خورده تا افرادی که در زمان وعده غذایی تمام حواس شان به طرف غذا معطوف می باشد. (1)

خلاصه: تلاش برای خاموش کردن یا کنار گذاشتن عوامل حواس پرتی مانند تلفن همراه ، کامپیوتر و مجله باعث می‌ شود که بر روی وعده غذایی خود تمرکز کنید. این به شما کمک می کند تا غذای کمتری خورده و از پرخوری جلوگیری کنید.

[porto_buttons btn_title=”خواندن رایگان با خرید اشتراک” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fdopaminefit.irr%2Fsubscription%2F|title:%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9″ btn_align=”porto-btn-center” btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#e30143″ css_adv_btn=”.vc_custom_1620108776313{border-radius: 5px !important;}” btn_font_size=”20px”]

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم