جلو بازو سیم کش

نحوه انجام حرکت جلو بازو سیم کش

  1. میله کوتاه را که به قرقره پایین دستگاه سیم کش متصل شده است را در دست بگیرید. میله را طوری در دست بگیرید که کف دستان رو به بالا باشد.
  2. به وسیله خم کردن آرنج میله را تا سطح شانه خود بالا بیاورید.
  3. در انتها میله را به پایین و نقطه ی شروع بازگردانید.

عضلات درگیر در انجام حرکت جلو بازو سیم کش

عضلات اصلی: عضله دوسر بازو

دیگر عضلات: عضله بازویی٬ عضله بازویی زند بالایی٬ عضله دلتوئید قدامی٬ عضلات ساعد (عضله ی خم کننده ی مچ به زند بالایی و عضله عمقی خم کننده ی انگشتان دست)

جلو بازو سیم کش

نکات آناتومیکی در انجام حرکت جلو بازو سیم کش

فاصله دست ها: اگر فاصله دست ها بیشتر از عرض شانه ها باشد تمرکز بیشتر بر روی بخش داخلی عضله دوسر بازویی خواهد بود.در حالی که فاصله دست ها کمتر از عرض شانه باشد بخش خارجی عضله دوسر بازویی بیشتر درگیر خواهد شد.

نحوه گرفتن دست ها: با استفاده از میله مستقیم کف دست ها کاملاً به سمت بالا خواهد بود. در صورتی که از میله هالتر EZ استفاده شود کف دست ها از حالت کاملا رو به بالا به حالت تقریباً کف دست ها رو به یکدیگر تبدیل می شود.حالت گرفتن دست فشار بر روی مفصل مچ را کمتر می کند و باعث افزایش تاکید بر سر خارجی (سر دراز) عضله دوسر بازو و عضله بازویی می شود.

طرز قرار گرفتن بدن: برای انجام این حرکت باید کاملاً صاف بایستید.

دامنه حرکتی: تکیه دادن آرنج ها به پهلوها از حرکت شانه جلوگیری می کند و باعث تفکیک عضله دوسر بازو می گردد.

مقاومت: برخلاف جلو بازو دمبل یا جلو بازو هالتر که مقاومت در طول انجام حرکت متغیر بود٬ انجام حرکت جلو بازو سیم کش باعث ایجاد مقاومت یکسان در سرتاسر حرکت می شود.

شکل دیگر انجام حرکت جلو بازو سیم کش

جلو بازو سیم کش از بالا

در میان دستگاه سیم کش بایستید دستگیره‌ های D  را در دستانتان بگیرید به صورتی که کف دستان رو به بالا باشد.دست ها را در سطح شانه نگه دارید و دستگیره ها را به سمت سر خود ببرید.انجام حرکت جلو بازو سیم کش از بالا سر دراز عضله دوسر بازویی و قلمبگی بازو را تحت تاثیر قرار می دهد.

انجام حرکت جلو بازو سیم کش تک دست

دستگیره D  شکل را که به قرقره ی پایین متصل شده است را با یک دست بگیرید و حرکت جلو بازو سیم کش را انجام دهید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید