سرشانه دمبل خم

نحوه انجام حرکت سرشانه خم دمبل

  1. دمبل ها را در دست بگیرید کمرتان را رو به جلو خم کنید٬ پشتتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید.
  2. در حالی که کف دست ها رو به روی یکدیگر قرار دارند دمبل ها را تا سطح گوشتان بالا بیاورید. به خاطر داشته باشید که در هنگام حرکت آرنج های خود را کمی خم کنید.
  3. در آخر دمبل‌ها را به نقطه آغازین برگردانید.

عضلات درگیر در انجام حرکت سرشانه خم دمبل

عضلات اصلی: دلتوئید خلفی

عضلات دیگر: دلتوئید جانبی٬عضله ذوزنقه ای٬ عضله متوازی الاضلاع٬ تحت خاری٬گرد کوچک٬ گرد بزرگ

سرشانه دمبل خم

نکات آناتومیکی در انجام حرکت سرشانه خم دمبل

نحوه قرار گرفتن دمبل ها: نحوه گرفتن دمبل ها درجه چرخش مفصل شانه را تحت تاثیر قرار می دهد.گرفتن دمبل ها به صورت طبیعی (انگشت شست به طرف جلو) باعث درگیر شدن عضله دلتوئید جانبی می‌شود.گرفتن دمبل ها به صورتی که انگشت شست به طرف داخل باشد عضله دلتوئید خلفی را مورد هدف قرار می‌دهد زیرا که مفصل شانه به سمت داخل چرخیده و باعث کاهش فعالیت دلتوئید جانبی می ‌شود.

مقاومت: به خاطر تاثیر نیروی جاذبه بر روی دمبل ها مقاومت در شروع حرکت پایین بوده و رفته رفته با بالا آمدن دمبل افزایش می یابد و در بالاترین نقطه مقاومت به حداکثر میرسد.

مسیر حرکتی: در طول بالا بردن دمبل تمرکز بر روی عضله دلتوئید می باشد.اگر پشت شما صاف و موازی با سطح زمین باشد تاکید بیشتر بر روی عضله دلتوئید خلفی می باشد.اگر پشت شما شیبدار و سینه شما به سمت بالا باشد دلتوئید جانبی در انجام حرکت همکاری می کند.

شکل دیگر انجام حرکت سرشانه خم دمبل

سرشانه دمبل خم با تکیه دادن سر

برای انجام این حرکت پشت میز شیبدار بایستید.سپس کمرتان را رو به جلو خم کنید تا سر شما لبه میز را لمس کند.ارتفاع میز شیبدار باید طوری تنظیم شود که تنه شما موازی با سطح زمین باشد.با تکیه دادن سر حرکت ستون فقرات محدود می شود که این کار از تکان خوردن دمبل ها جلوگیری می کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید