جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زیر شکم میز شیب دار

زیر شکم میز شیب دار

آنچه در این مطلب خواهید خواند

4/5 - (3 امتیاز)

نحوه صحیح انجام حرکت شکم میز شیب دار

  1. روی نیمکت شیب دار دراز بکشید به صورتی که صورت شما رو به بالا باشد و پاهای شما در پایین قرار گیرند.دست های تان را در قسمت زیر نیمکت و پشت سر قلاب کنید.
  2. ران های خود را از ناحیه مفصل لگن به سمت سینه بالا بیاورید.دقت داشته باشید که زانو ها باید کمی خمیده باشند.
  3. به آرامی پاها را به پایین و نقطه شروع بازگردانید.

عضلات درگیر در انجام حرکت شکم شیب دار

عضلات اصلی: بخش پایین عضله راست شکمی

دیگر عضلات: عضله مایل بیرونی٬ عضله مایل درونی٬ عضله تهی گاهی مازویی٬ عضله راست رانی

زیر شکم روی نیمکت شیب منفی

وضعیت قرار گرفتن دست ها: در انجام این حرکت از دست ها برای ثابت نگه داشتن بالا تنه استفاده می شود.بنابراین می ‌توانید بخش بالای نیمکت یا دستگیره ی بالای سرتان را در دستتان بگیرید.

وضعیت قرار گرفتن پاها: پاهای خود را در کنار یکدیگر و زانوها را کمی خمیده نگه دارید.

وضعیت قرار گرفتن بدن: بخش بالا تنه ی شما باید با نیمکت در تماس باشد. هنگامی که پاهای خود را بالا می‌ برید برای اینکه بخش پایین عضلات شکم به حداکثر انقباض برسد خود را کمی از روی نیمکت بلند کنید.

دامنه حرکتی: برای به حداکثر رساندن انقباض عضلات شکم٬ زانوهای خود را تا جای ممکن به سمت سینه بالا بیاورید. برای حفظ تنش روی عضلات شرکت پاها را کاملاً پایین نبرید و نگذارید که زمین را لمس کند.

مسیر حرکتی: زاویه نیمکت با سطح زمین بر درجه سختی انجام حرکت اثر می گذارد. بنابراین هر کسی به نیمکت بیشتر باشد انجام حرکت نیز سخت تر خواهد بود.

مقاومت: مقاومت انجام حرکت را می توانید با افزایش یا کاهش شیب نیمکت تغییر دهید. به این صورت که افزایش شیب نیمکت باعث افزایش مقاومت و کاهش شیب نیمکت باعث کاهش مقاومت می شود.

شکل دیگر انجام حرکت زیر شکم شیب

زیر شکم روی نیمکت شیبدار با بالا آوردن وزنه

برای افزایش مقاومت می توانید این تمرین را با نگه داشتن یک دمبل میان پا ها انجام دهید.

آیا می خواهید نفر بعدی باشید؟

افراد بسیار زیادی با خواندن کتاب های ما توانسته اند بهترین و دلخواه ترین بدن خود را بسازند. آیا آماده هستید که شروع کنید و بدنی ایده آل داشته باشید؟

اگر می خواهید که قدم به قدم بدانید چگونه سریع تر از چیزی که فکر می کنید بدنی قوی، بدون چربی و عضلانی داشته باشید پس شاید بخواهید که نگاهی به پرفروش‌ ترین کتاب‌ های ما بیندازید.

در اینجا مقدار کمی از کتاب را برای شما افشا می‌ کنیم تا بدانید چه چیزی یاد می گیرید:

۷ تا از بزرگ ترین شایعه های عضله سازی و اشتباه که باعث می شود شما عضلات کوچک و ضعیف باقی بمانند و احساس ناامیدی داشته باشید.
تهیه کردن برنامه غذایی که به شما امکان می‌ دهد تا به آسانی عضله سازی، چربی سوزی و سلامتی را با خوردن غذاهایی که دوست دارید تجربه کنید.
۵ تا از بزرگ ترین افسانه های چربی سوزی و اشتباه که باعث می شود خانم ها اضافه وزن خود را حفظ کنند و دچار ناامیدی و سردرگمی شوند.
سیستم تمرینی که باعث می شود حداکثر نتایج را با تلاش خود به دست آورید و نیازی نیست که بیشتر از ۳ تا ۶ ساعت در هفته وقت خود را در باشگاه بگذرانید و همچنین انرژی بالاتری داشته باشید.
در پایان می توان گفت که شما قادر خواهید بود که به یک بدن هالیوودی دست پیدا کنید. در این مسیر نیازی نیست تا ساعت های زیادی در باشگاه باشید، گرسنگی بکشید و تمرینات طاقت فرسای هوازی انجام دهید.

کتاب های ما راه درست را به شما نشان می دهند تا بتوانید بدن خود را بسازید و به آن افتخار کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم