به مشاوره نیاز دارید؟

۰۲۱۹۱۶۹۰۵۹۸

۱۵ دقیقه و سه حرکت برای داشتن عضلات پشت بازوی بزرگتر

۱۵ دقیقه و سه حرکت برای داشتن عضلات پشت بازوی بزرگتر

آنچه در این مطلب خواهید خواند

3/5 - (2 امتیاز)

بدنساز حرفه ای جیسون پوستون می خواهد عضلات پشت بازوی غول آسایی داشته باشد اما نمی خواهد که برای چندین ساعت در باشگاه تمرینات سنگینی را پشت سر بگذارد. تکنیک هایی را که این بدنساز حرفه ای برای داشتن عضلات پشت بازوی بزرگ استفاده کرد را برای شما آورده ایم.

جیسون پوستون تنها با داشتن ۱۵ دقیقه از وقت شماعضلات پشت بازوی شما را تنها با استفاده از این سه حرکت بسیار بزرگ تر خواهد کرد. این سه حرکت با کابل سیم کش انجام می شوند زیرا که شما کنترل بهتری بر روی عضلات خود خواهید داشت. اما برای به کار گرفتن عضلات سه سر بازو که گروه کوچکی از عضلات هستند کابل سیم کش باعث بهتر هدف گرفته شدن این عضلات خواهد شد.

جیسون پوستون می گوید که این دیوانگی است زیرا شما زمان استراحت میان ست ها را کم می کنید تا بتوانید این حرکت ها را بهتر انجام دهید. شما تنها ۲۰ ثانیه میانه انجام هر ست و حرکت بعدی استراحت خواهید کرد.

برای اینکه به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنیم از استراحت های کوتاه میان ست ها بهره می بریم. جیسون پوستون ۱۵ تکرار هر ست را آهسته تر از سرعت نرمال انجام می دهد، تاکیدی که به نام تکنیک زمان تحت فشار نامیده می شود. انجام هر حرکت از عضلات سه سر بازو برای این بدنساز حرفه ای ۲۰ تا ۳۰ ثانیه در هر ست به طول می انجامد.

 

داشتن پشت بازو بزرگ تر تنها با ۳ حرکت

  1. پشت بازو سیم کش۵ ست با ۱۵ حرکت۲۰ ثانیه استراحت میان ست ها
    استفاده از تکنیک زمان تحت فشار
  2. پشت بازو سیم کش دست برعکس۵ ست با ۱۵ تکرار۲۰ ثانیه استراحت میان ست ها
    استفاده از تکنیک زمان تحت فشار
  3. پشت بازو سیم کش درازکش۵ ست با ۱۵ تکرار۲۰ ثانیه استراحت میان ست ها
    استفاده از تکنیک زمان تحت فشار

نکات تکنیکی برای انجام حرکات پشت بازو

پشت بازو سیم کش با طناب

مطمئن شوید به وسیله فشار آوردن در بخش پایین این حرکت زمان تحت فشار را در تمرین افزایش دهید سپس به آهستگی به نقطه شروع بازگردید. جیسون پوستون می گوید که در بخش بالای حرکت برای عضلات پشت بازوی خود یک کشش خوب ایجاد کنید.

این بدنساز اشاره می کند که در ست اول احساس کمی سبکی خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که ۲ ست اول شما مانند گرم کردن خواهد بود. اما ست های سوم ، چهارم و پنجم واقعا شما را تحت فشار قرار خواهد داد.

پشت بازو کابل سیم کش دست برعکس

بلافاصله به سراغ حرکت بعدی بروید تا جریان خون را در سراسر عضلات سه سر بازو حفظ کنید. طناب را از گیره جدا کنید و میله را وصل کنید و دست های خود را برای تاکید بر سر بلند عضله سه سر بازو بر عکس بگیرید.

همان طور که میله را به سمت پایین می آورید یک فشار خوب در میانه ی هر تکرار بر روی عضلات سه سر بازویی خود ایجاد کنید. در این زمان بر روی بخش پشتی بازی تمرکز کنید و به آهستگی تمام مسیر را طی کنید تا جایی که می‌ توانید سر بلند عضله سه سر بازو را تحت فشار قرار دهید. به هنگامی که به سمت بالا و نقطه شروع باز می گردید کشش را آهسته آهسته کم کنید.

پشت بازو کابل سیم کش به حالت درازکش

این حرکت آخر به شما فرصت می‌ دهد تا کشش بسیار زیادی بر روی عضلات سه سر بازو ایجاد کنید.برای به بالاترین سطح رساندن این حرکت زمان بیشتری صرف کنید و کشش را در پایین انجام دهید سپس به هنگام بالا بردن دست ها به نقطه ی اوج حرکت فشار آهسته ای اعمال کنید.

اینکه ببینید افراد این حرکت را خیلی سریع انجام می دهند غیر طبیعی نیست. تمرین امروز ما تنها درباره استفاده از تکنیک زمان تحت فشار است بنابراین به آهستگی حرکت را انجام داده و هر تکرار را با یک ضرب مشخص انجام دهید.

بدنسازی حرفه ای جیسون پوستون می گوید که این مسابقه نیست ، بنابراین حرکت را آهسته انجام دهید و مطمئن شوید که عضلات در حال سوختن هستند. همچنین آقای پوستون پیشنهاد می کند که این حرکات را بعد از روز سینه یا در روز جلو بازو انجام دهید. 

 ارائه شده توسط تیم دوپامین
منبع: Bodybuilding

تنها با ذکر منبع راضی به کپی کردن مطالب سایت دوپامین فیت هستیم.

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم