جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه چربی صورت و غبغب خود را آب کنیم؟

چگونه چربی صورت و غبغب خود را آب کنیم؟

آنچه در این مطلب خواهید خواند

5/5 - (2 امتیاز)

اگر شما از صورت توپولی و غبغب خوشتان نمی آید و می خواهید بدانید که چگونه به سرعت چربی صورت خود را آب کنید پس با ما در این مقاله همراه باشید.

چربی صورت کمی سردرگم کننده است.ممکن است که شما به وضوح لاغر شده باشید و حتی یک شکمی شش تکه ساخته باشید اما هنوز در عکس هایی که می اندازید غبغب های  شما مشخص باشد. چرا؟ شما چه کاری می‌ توانید برای این مشکل انجام دهید؟ بسیار خوب من هم خبر خوب دارم هم خبر بد.

بیایید اول قورباغه را قورت دهیم خبر بد را با شما در میان بگذارم!هیچ تمرین یا کششی وجود ندارد که شما بتوانید صورت خود را لاغر کنید.متاسفانه هیچ جادو و کار سریعی هم وجود ندارد.

اما حالا خبر خوب. به طور قطع شما می توانید چربی های صورت خود را کم کنید و این کار ساده تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. من نمی توانم به شما قول بدهم که یک فک فوق العاده زیبا و کشیده استخوان های گونه مشخص پیدا خواهید کرد اما اگر احساس می کنید که صورت شما بیش از حد چاق می باشد یک کاری هست که می‌توانید برای آن انجام دهید.

حالا بیایید بررسی کنیم و ببینیم که چرا چاقی صورت برخی از افراد نا متناسب به نظر می ‌رسد هنگامی که با بقیه قسمت ‌های بدن آن فرد مقایسه می شود و ببینیم چه کاری می توان برای لاغر تر و خوش تراش تر شدن صورت آن افراد انجام داد.

چرا من چاقی صورت دارم و دیگری ندارد؟

شما به یک یا دو دلیل زیر چاق می باشد:

  • درصد چربی بدن شما بسیار بالا می باشد.
  •  ساختار و ژنتیک شما مستعد داشتن یک هم چنین صورت  چاقی می باشد.

دلیل اول اینکه بسیار مشخص است. اغلب چربی ها در بدن ما در زیر پوست ها ذخیره می شوند و در شکل دادن تمام نقاط بدن همکاری می کنند حتی در بخش هایی که افراد فکر آن را هم نمی کنند مانند صورت انگشتان و پاها.اغلب ما صورت ‌های نا متراکمی داریم بنابراین چربی زیادی نیاز نیست تا جاهای نا متراکم را پوشش دهد.به همین خاطر است که ما باید بسیار لاغر شویم تا بتوانیم تغییرات را در صورتمان ملاحظه کنیم.

به خصوص در مردان نیاز است تا چربی بدنی آنها به حدود ۱۰ درصد برسد تا شما بتوانید تغییرات صورت را در آنها مشاهده کنید البته این مقدار در خانمها ۲۰ درصد چربی بدن می باشد. اگر شما با مقدار درصد چربی های بدن آشنا نیستید پس به این تصویر خوب نگاه کنید.

چربی صورت

شاید به چیز دیگری توجه کرده باشید و آن اینکه بعضی از افراد به صورت قابل ملاحظه ‌ای از شما چاق تر می باشند اما همان ویژگی‌های صورتی را دارند که شما مد نظر دارید. همچنین ممکن است درصد چربی بدنی پایین داشته باشند اما صورت بسیار چاق تر.در اینجاست که به دلیل دوم می‌رسیم: آناتومی و ژنتیک.

تمام صورت های ما با یکدیگر متفاوت می باشند.برخی از ما گونه های برجسته٬ فک کشیده و دیگر عوامل جذابیت صورت را داریم و برخی دیگر از عوامل را نداریم.صورت های کشیده لاغرتر از صورت های گرد به نظر می رسند، در حالی که می خواهیم چربی های صورتمان را کم کنیم تغییری در رژیم غذایی یا برنامه تمرینی ما به وجود می آید.بنابراین نکته این است که: برخی از افراد با هر مقدار درصد چربی می ‌خواهند صورت لاغر تری داشته باشند.

چگونه چربی های صورت را آب کنیم؟

آیا برای روز بزرگ آماده اید؟آیا حقه عجیبی برای کاهش چربی صورت و غبغب وجود دارد؟

درصد چربی بدن خود را کم کنید.به این معنا که درصد چربی تمام بدن یا مقدار چربی ذخیره شده در سراسر بدن را کاهش دهید.در نظر داشته باشید که “چربی سوزی موضعی”یعنی ایده کاهش مقدار چربی در یک ناحیه خاص از بدن وجود ندارد.زمانی که شما یک گروه از عضله را تمرین می دهید دلیل نمی‌ شود که چربی های آن ناحیه سوزانده شود اما تاثیر بسیار کوچکی برای گرفتن یک نتیجه خیلی بزرگ می گذارد. به همین دلیل است که با انجام تمرین دراز و نشست نمی توان شکم شش تکه داشت یا با انجام تمرین های عجیب یک فک کشیده به وجود آورد.

با این حال کاری که می ‌توانید انجام دهید، رژیم گرفتن و تمرین کردن برای کاهش مقدار چربی بدن می باشد با لاغرتر شدن شما صورت شما هم لاغر و لاغرتر می‌ شود.اینکه سرعت تغییرات چه مقدار باشد به ژنتیک شما بستگی دارد اما همانطور که در قبل هم گفتم اغلب مردان تغییرات ظاهری را تا زمانی که چربی بدنشان حدود ۱۰ درصد برسد مشاهده نخواهند کرد و اغلب زنان هم نمی توانند تا زمانی که چربی بدن آنها به ۲۰ درصد از این تغییرات را ببینند.

یکی نگاه کوتاهی به افرادی بیندازیم که با استفاده از رژیم غذایی برنامه تمرینی توانستند چربی های خود به خصوص چربی صورت خود را کاهش دهند.

چربی صورت

چربی صورت

بنابراین برخی از ما از نظر ژنتیکی مستعد این هستیم که صورت چاق یا لاغر نسبت به دیگر افراد داشته باشیم اما به سادگی می توانیم با کاهش مقدار چربی بدنمان چربی های صورتمان را نیز کاهش دهیم. به عبارت دیگر بهترین راه برای داشتن صورت لاغر این است که به یک شکم شش تکه برسیم. اما چگونه؟

کالری خود را به شکل جدی کاهش دهید

مطالعات نشان داد که تنها راه کاهش چربی مصرف انرژی کمتر (کالری کمتر) از میزانی که انرژی می سوزانید.دلیل اینکه شما مقدار زیادی چربی در خود دارید مصرف کالری بیش از چیزی که می سوزانید است.تنها راهی که می توانید از شر چربی های اضافی خلاص شوید انجام برعکس چیزی است که انجام می‌ دهید یعنی خوردن کمتر سوزاندن بیشتر.

هنگامی که با کم کردن کالری مصرفی خود این کار را انجام می دهی، انرژی دریافتی شما کمتر از مقدار انرژی است که بدن شما نیاز دارد.بنابراین بدن باید آن مقدار انرژی مورد نیازش را از جای دیگری تامین کند پس به سراغ ذخایر چربی می رود.حالا شما هر چه کالری خود را کمتر کنید زودتر کاهش وزن خواهید داشت، اما در صورتی که این مقدار را خیلی کم کنید (غذای بسیار کم بخورید) بدن شما دچار قحطی خواهد شد.ما می‌خواهیم از همچنین چیزی دوری کنیم و سرعت کاهش چربی خود را نیز بالا ببریم.به این معنی که در انجام رژیم خود سختگیری می کنیم اما بی ملاحظگی خیر.

به همین خاطر است که من پیشنهاد می کنم مقدار کالری مصرفی خود را ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به چیزی که هر روز مصرف می کنید کمتر کنید. تحقیقات نشان داد که کم کردن این مقدار کالری به شما اجازه چربی سوزی سریع تر بدون از دست دادن عضله را می دهد. اگر شما ادامه مقاله را دنبال کنید گرسنگی و میل به غذا دیگر موضوع اصلی نخواهد بود.

مصرف پروتئین بالا در رژیم غذایی خود

هنگامی که صحبت از ترکیب بدنی می شود٬ با فاصله بسیار زیادی پروتئین مهم ترین درشت مغذی می باشد.مطالعات نشان داد که مصرف پروتئین به مقدار کافی به شما کمک می کند تا:

  • بعد از انجام تمرین سریعتر ریکاوری کنید
  • سریعتر آزاد سازی کنید و چربی بسوزانید

هنگامی که برای کاهش وزن کالری خود را کم کرده‌اید می‌توانید بهتر از عضلات خود محافظت کنید.احساس سیری بیشتری داشته باشید و میل کمتری به پرخوری در خود احساس کنید. در آخر این که رژیم با پروتئین بالا از هر نظر بر رژیم با پروتئین پایین ارجح تر می باشد به خصوص در زمانی که شما در دوره کات به سر می‌برید.

حالا چه مقدار پروتئین مناسب می باشد؟ هنگامی که شما به دنبال کاهش وزن هستید از باید روزانه چیزی در حدود 1 تا 1.2  گرم به ازای وزن بدنتان پروتئین مصرف کنید. اگر شما اضافه وزن بسیار زیادی دارید (۲۵ درصد در آقایان در ۳۰ درصد در خانم ها) مقدار پروتئین مصرفی می ‌تواند به چیزی حدود یک گرم به ازای هر پوند از وزن عضلانی شما کاهش پیدا کند.

انجام تمرین های ترکیبی با وزنه های سنگین

راه های زیادی برای تمرین دادن عضله وجود دارد و هنگامی که هدف عضله سازی و قدرت به سریع ترین صورت ممکن باشد، بهترین کار انجام تمرین های ترکیبی با وزنه سنگین است.تمرین های با وزنه بهتر از تمرین ‌های با دستگاه٬ تمرین با وزن بدن، یوگا، پیلاتس و دیگر تمرینات برای عضله سازی می باشد.

منظور ما از انجام تمرین های ترکیبی با وزنه های سنگین چیست؟خوب منظور من از “ترکیبی” تمرکز بر تمرین هایی می باشد که چندین گروه از عضلات بزرگ را درگیر می کند. از این حرکات می‌توان به اسکات٬ پرس سینه و دد لیفت اشاره کرد. منظور ما از “سنگین” استفاده از وزنه هایی با ۷۵ درصد از تمام توان شما (سنگین ترین وزنه ای که تنها یکبار می توانید با استفاده از آن حرکت را انجام دهید) می باشد.حرکات باید تا ۱۲ تکرار انجام شود.

دلیل استفاده از وزنه سنگین به این خاطر است که بهترین تاثیر را بر رشد عضله می گذارد.با بلند کردن وزنه های سنگین (سنگین و سنگین تر کردن وزنه ها همانطور که شما قدرتمندتر می شوید) تنش فوق العاده ای بر روی عضلاتتان به وجود می آورید و باعث رشد بیشتر عضلات می شود.

انجام تمریناتی برای چربی سوزی سریع تر

به چند دلیل من یکی از طرفداران تمرین هیت می باشم اما یکی از دلایل اصلی این است که تمرین ها به شما اجازه می دهد که نسبت به تمرینات کاردیو، چربی بیشتر در زمان کمتر بسوزانید. در حقیقت تحقیقات نشان داد که شما می توانید با انجام ۲۵ دقیقه تمرین هیت چربی بیشتری بسوزانید تا اینکه ۶۰ دقیقه به روی تردمیل با شیب مثبت راه بروید.

یک دلیل اصلی دیگر از سودمند بودن تمرین هیت این است که بهتر به حفظ عضله کمک می کند تا انجام تمرین کاردیو. اگر شما در هفته ۲ تا ۴ بار تمرین انجام دهید و زمان تمرین شما ۲۰ تا ۲۵ دقیقه باشد انجام این کار باعث بالا رفتن سرعت چربی سوزی شما می شود.

استفاده از مکمل های واقعی که واقعاً به شما کمک می کند

استفاده از مکمل را به عنوان آخرین گزینه معرفی کردم زیرا که کمترین اهمیت را دارد. متاسفانه مصرف هیچ مقدار از قرص و پودرهای کاهش وزن باعث به وجود آمدن بدن دلخواه شما نمی شود. در حقیقت مکمل های چربی سوز ارزش آنچنانی ندارند.اما خبرهای خوبی هم برای شما دارم.اگر شما بدانید که چگونه با استفاده از رژیم مناسب و تمرین چربی های خود را کاهش دهید مثل مواردی که ما در قبل به آنها اشاره کردیم٬ استفاده از مکمل های مشخصی می‌ تواند سرعت فرآیند کاهش وزن را بالا ببرد.

با توجه به تجربیات شخصی من طی ۱۰ سال و کار کردن با هزاران نفر به راحتی می‌توانم بگویم که استفاده از مکمل کاهش وزن مناسب به صورت منظم می‌تواند باعث افزایش چربی سوزی چیزی حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد.به عبارت دیگر اگر شما بتوانید یک پوند از چربی در هفته به واسطه رژیم و تمرین بسوزانید٬ با استفاده از مکمل صحیح می ‌توانید این مقدار را به 1.3 1.5 پوند در هفته برسانید.حالا در اینجا به معرفی مکمل چربی سوز می‌پردازم:

مصرف روزانه ۳ تا ۶ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنتان

کافئین تعداد کالری های که شما می ‌سوزانید را بالا می برد و همچنین باعث افزایش قدرت٬ پایداری عضلات و فعالیت های بی هوازی می شود.مکمل کافئین را قبل از تمرین مصرف کنید.

مصرف۰.۱ تا ۰.۲  میلی گرم از یوهیم بین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن قبل از تمرین

یوهیم بین یک ماده طبیعی می باشد که سرعت چربی سوزی را افزایش می دهد. یوهیم بین این کار را با تحریک و سوزاندن سلول های چربی سمج آسان تر می کند.به این نکته توجه داشته باشید که مکمل چربی سوز یوهیم بین تنها در صورتی که سطح انسولین پایین باشد قادر به فعالیت است.

بهترین راه برای مصرف مکمل یوهیم بین  این صورت است که بعد از بیداری اولین کار شما انجام ورزش باشد قبل از اینکه چیزی بخورید. انجام این کار مطمئن خواهید بود که سطح انسولین پایین است و مکمل چربی سوز یوهیم بین  یا مکمل های دیگری که پیشنهاد می کنیم بیشترین اثرگذاری را خواهند داشت.

برای مثال مکمل چربی سوز٬ چربی که قرار است سوزانده شود را افزایش می دهد زیرا که فشار خون به خاطر انجام تمرین در اطراف سلول‌های چربی سمج مانند شکم افزایش پیدا کرده است.

هر دانه از مکمل چربی سوز که مصرف می کنید، دوزهای از HMB، CDP و یوهیم بین دارد که به شما در سوزاندن چربی های سمج، حفظ عضله و تمرین بهتر یاری می کند.

چربی‌های صورت بسیار آزار دهنده می باشد. اغلب ماها لاغر تر می شویم تا تغییرات را در صورت مانده بینیم. خوشبختانه کاهش چربی صورت بسیار ساده می باشد. شما نیاز به انجام تمرین‌ های ویژه یا استفاده از مکمل های خاص را ندارید٬ تنها کاری که نیاز است انجام دهید کاهش چربی می باشد. با لاغرتر شدن شما صورت شما هم لاغر خواهد شد. راهکار های گفته شده در این مقاله را دنبال کنید تا به صورت و بدنی که مد نظرتان هست برسید.

منبع: muscleforlife

آیا می خواهید نفر بعدی باشید؟

افراد بسیار زیادی با خواندن کتاب های ما توانسته اند بهترین و دلخواه ترین بدن خود را بسازند. آیا آماده هستید که شروع کنید و بدنی ایده آل داشته باشید؟

اگر می خواهید که قدم به قدم بدانید چگونه سریع تر از چیزی که فکر می کنید بدنی قوی، بدون چربی و عضلانی داشته باشید پس شاید بخواهید که نگاهی به پرفروش‌ ترین کتاب‌ های ما بیندازید.

در اینجا مقدار کمی از کتاب را برای شما افشا می‌ کنیم تا بدانید چه چیزی یاد می گیرید:

  • ۷ تا از بزرگ ترین شایعه های عضله سازی و اشتباه که باعث می شود شما عضلات کوچک و ضعیف باقی بمانند و احساس ناامیدی داشته باشید.
  • تهیه کردن برنامه غذایی که به شما امکان می‌ دهد تا به آسانی عضله سازی، چربی سوزی و سلامتی را با خوردن غذاهایی که دوست دارید تجربه کنید.
  • ۵ تا از بزرگ ترین افسانه های چربی سوزی و اشتباه که باعث می شود خانم ها اضافه وزن خود را حفظ کنند و دچار ناامیدی و سردرگمی شوند.
  • سیستم تمرینی که باعث می شود حداکثر نتایج را با تلاش خود به دست آورید و نیازی نیست که بیشتر از ۳ تا ۶ ساعت در هفته وقت خود را در باشگاه بگذرانید و همچنین انرژی بالاتری داشته باشید.

در پایان می توان گفت که شما قادر خواهید بود که به یک بدن هالیوودی دست پیدا کنید. در این مسیر نیازی نیست تا ساعت های زیادی در باشگاه باشید، گرسنگی بکشید و تمرینات طاقت فرسای هوازی انجام دهید.

کتاب های ما راه درست را به شما نشان می دهند تا بتوانید بدن خود را بسازید و به آن افتخار کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم