تازه شروع به مصرف استروئید کرده اید؟ راهنمای مبتدیان ما اصطلاحات مختلفی که در دنیای داروهای آنابولیک استفاده می شود، اینکه چطور می توان یک دوره استروئید برای کسانی که تازه شروع به مصرف کرده اند ایجاد کرد تا هم مؤثر و هم ایمن باشد و هم احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهد را برای شما توضیح می دهد. این مقاله صرفاً جهت دادن اطلاعات به شماست.

تیم دوپامین به هیچ عنوان استفاده از داروهای استروئیدی و دیگر داروها را توصیه نمی کند و شدیدا با این موارد مخالف است. اما به خاطر درخواست خوانندگان مطالب سایت و تنها با هدف معرفی استفاده از این داروها مطلب آماده شده برای شما آورده ایم. باز هم تاکید می کنیم که ما مصرف این داروها را توصیه نمی کنیم

یک دورۀ استروئید مدت زمانی است که در آن فرد استروئیدهای آندروژنیک آنابولیک(AAS) مصرف می کند. بسته به اهداف مصرف کننده، تجربه و ترکیبات آنابولیک مورد استفاده، هر دوره اغلب بین چهار تا پانزده هفته طول می کشد. چند نمونه از ترکیبات استروئیدی، داروهایی مانند، دیانابول(Dianabol)، وینسترول(Winstrol) و تستوسترون اتانتات(Testosterone Enanthate) هستند. به استفاده همزمان بیش از یک ترکیب استروئید حین دوره، استکینگ(Stacking) گفته می شود.

یک “دوره مبتدی استروئید” به شکل استفاده از یک یا دو ترکیب استروئید در یک دوره محدود زمانی خواهد بود. کلمۀ مبتدی برای توصیف فردی به کار رفته است که تجربه قبلی مصرف استروئید نداشته است، اما تمامی خطرات استفاده از چنین داروهای غیرمجازی را می داند و مایل است که یک دوره استروئید را شروع کند(این تعریف شامل کسانی نمی شود که به تازگی شروع به تمرین با وزنه کرده اند. چنین افرادی تا زمانی که تجربه ‌تمرین بسیار بیشتری پیدا نکرده و از توانایی های طبیعی شان برای ساختن بافت ها و افزایش قدرت عضلانی استفاده بهینه را نکرده باشند، نباید به استفاده از چنین موادی فکر کنند).

این مطلب را هم بخوانید
۱۶ راه موثر برای اینکه جلوی پرخوری را بگیرید

بهترین کار این است که هر کس که مایل به شروع یک دوره استروئید است ابتدا تا جایی که ممکن است دربارۀ استروئید ها، پاکسازی پس از دوره(PCT)، خطرات، عوارض جانبی و مانند این ها تحقیق و بررسی انجام دهد تا بتواند درباره اینکه آیا از استروئید استفاده کند یا نه تصمیمی از روی اطلاع و آگاهی بگیرد.

استزوئید های تزریقی و خوراکی

استفاده از استروئیدهای تزریقی می تواند برای بسیاری از مبتدیان ترسناک باشد. بنابراین ممکن است بعضی از آن ها یک دوره از استروئیدهای خوراکی، مانند دیانابول، آناوار(Anavar) یا وینسترول را برای اولین دوره شان انتخاب کنند. اگر شما تصمیم دارید که فقط از استروئیدهای خوراکی استفاده کنید ترکیبات آنابولیکی که می توانید از آن ها استفاده کنید، همینطور دوزها و طول دوره تان را تا اندازه ای محدود می کنید(به این دلیل که بسیاری از استروئیدهای خوراکی برای کبد خطرناک هستند).

شروع با ترکیبات تزریقی به شما امکان استفاده از مجموعه بزرگی از استروئیدهایی مانند تستوسترون، ناندرولون(Nandrolone)، ترنبولون(Trenbolone) و سوستانون(Sustanon) را می دهد. منابع آنلاین مفید زیادی وجود دارند که می توانند برای آموزش تزریق به خود شما را راهنمایی کنند. همینطور اگر دوستی داشته باشید که استروئید استفاده می کند و می تواند در چند تزریق اول به شما کمک کند، کارتان بسیار ساده تر خواهد شد.

برای دوره ابتدایی ام از کدام ترکیب استروئید شروع کنم؟

برای مشاهده کامل این محتوا عضویت طلایی را تهیه کنید

عضویت طلایی برای کاربران حرفه ای است:

با تهیه عضویت طلایی علاوه بر محتوایی که کاربران عادی به صورت رایگان دریافت می کنند٬ محتواهای  اختصاصی نیز دریافت می کنند مانند:

کلیپ های اختصاصی

ماهانه ۴ کلیپ با زیرنویس اختصاصی ارائه شده توسط تیم دوپامین

این مطلب را هم بخوانید
بهترین زمان برای مصرف پروتئین چه وقتی است?

خلاصه کتاب

هر ماه خلاصه ای از یک کتاب تازه منتشر شده در زمینه ی تغذیه به صورت اختصاصی توسط تیم دوپامین ارائه می شود.

مقالات اختصاصی

هر هفته ۳ مقاله از معتبرترین و به روزترین مطالب ارائه شده در زمینه ی تغذیه و بدنسازی در قسمت عضویت طلایی قرار می گیرد.

پادکست

دانلود رایگان ۳ پادکست اختصاصی در زمینه بدنسازی و لاغری

اینفوگرافیک

ماهانه ۳ اینفوگرافیک اختصاصی که توسط تیم دوپامین آماده می شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید