به مشاوره نیاز دارید؟

۰۲۱۹۱۶۹۰۵۹۸

هر آنچه که از فواید انجامِ تمرینات هوازیِ پیش از صبحانه شنیده اید را دور بریزید

هر آنچه که از فواید انجامِ تمرینات هوازیِ پیش از صبحانه شنیده اید را دور بریزید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

5/5 - (1 امتیاز)

همه ی ما این را شنیده ایم که انجام تمرینات هوازی با شکم خالی، بعد از نخوردن غذا در طول شب، فعل و انفعالاتِ منجر به سوزاندن چربی را بیشتر می کند. ای کاش اینطور بود!

در سال 1999، «بیل فیلیپس» کتاب پرفروش خود درباره ی تناسب اندام را منتشر کرد. «بدنت را تغییر بده، تا زندگی ات تغییر کند.» که به خواننده قول تغییرات اساسی در ۱۲ هفته را می داد.

فیلیپس در فصل تمرینات هوازی کتابش این ایده را مطرح می کند که انجام تمریناتِ هوازی صبحگاهی، بعد از بیدار شدن از خواب و با معده خالی، چربی سوزی را تشدید می کند.

اما معلوم نیست که قبل تر مردم از کی و چطور به این نتیجه رسیدند که باید هر روز صبح با شکم خالی، به زور و کشان کشان خودشان را به تردمیل برسانند و تمرین کنند.

توجیه فیلیپس برای ایده اش این بود که: نبودِ طولانی مدّت غذا منجر به کاهش گردش قند خون می شود؛ که این موجب خواهد شد که سطح گلیکوژن (کربوهیدرات ذخیره شده) افت کند. این پیشامد برای بدن انتخابی جز استفاده ی بیشتر از چربی، به جای گلوکوز، برای تأمین انرژیِ انجام تمرین ها نمی گذارد.

علاوه بر این، سطوح پایین انسولین ناشی از نخوردن غذا، منجر به شکسته شدن چربی می شود؛ که این مسأله، دسترسی به اسید های چرب، برای مورد استفاده قرار گرفتن به عنوان منبع انرژی در طول جلسه تمرین را افزایش می دهد.

این استراتژی بین بدنسازها و سایر ورزشکارانِ تناسب اندام که سعی داشتند چربیِ بدن هر چه کمتری داشته باشند رایج شد. چرا حالا که اینقدر تلاش می کردند، در عوض چربی کم نکنند؟

خیلی ببخشید، اما کل این ایده ی بیدار شدن پیش از طلوع آفتاب، مثل یک زامبی و تمرین کردن، یک اشتباه بزرگ بوده و هست.

علتش هم این است:

[porto_buttons btn_title=”خواندن رایگان با خرید اشتراک” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fdopaminefit.irr%2Fsubscription%2F|title:%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9″ btn_align=”porto-btn-center” btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#e30143″ css_adv_btn=”.vc_custom_1620108776313{border-radius: 5px !important;}” btn_font_size=”20px”]

اشتراک گذاری این مطلب

دیگه بدنت به رژیم جواب نمی‌ده؟

اگر شما هم انواع رژیم‌ها را امتحان کرده‌اید و موقت نتیجه گرفته‌اید شاید وقتش رسیده که زیر نظر دوپامین برنامه تغذیه و تمرین داشته باشید

اگر می‌خوای یه بار واسه همیشه به بدنت دلخواهت برسی شماره تماست را برای ما بگذار

مطالب مرتبط

باز کردن چت
سلام👋
اگر برای تهیه دوره های دوپامین سوال دارین من کمکتون می کنم